Tuuli Seinberg

Õpetajast tootmisjuhiks - miks nii läks?

Elu võib teha keerdkäike ja seada meid valikute ette. Tuuli Seinberg (47) otsustas loobuda õpetajaametist ja jätkata tööd meediasfääris.

Mitte ükski suur otsus ei tule ülemäära kergelt ning vahel kulub selleks aega, et enesesse vaadata ja sealt selgust leida. Samas on oma sisetunde ja südamehääle kuulamine alati tõele lähemale viinud.

Tuuli Seinberg lõpetas Viljandi kultuuriakadeemia näitejuhtimise erialal. „Seega puhas humanitaar,” naerab ta. „Ideaalid olid kõrgelennulised, ent krooniaja algusesse jäänud iseseisva elu algus tegi unistustes kiired korrektiivid. Õpetajaks hakkasin siiski pigem juhuslikult – leiba oli tarvis teenida ja tööpakkumisi sirvides tundus õpetajaamet rohkem konti- ja meeltmööda kui müüja või sekretäri oma või mingi „asjalik” amet,” meenutab ta toonaseid valikuid.

Mõnda aega töötas Tuuli Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumis algklasside näiteringi juhina, järgnesid paar aastat Lehmja põhikoolis inglise ja vene keele õpetaja ning klassijuhatajana. „Lisaks juhendasin samas koolis laste näiterinõpetajgi,” täiendab Tuuli ja lisab, et just see oli tema lemmikaeg koolis.

Edasi loe lugu siit:

http://opleht.ee/2018/02/opetajast-tootmisjuhiks-miks-nii-laks/