Robka

Rõbka ühendab vene kogukonda Eestiga

Dmitri Rõbakov (36) räägib erakordselt head, detailideni lihvitud eesti keelt. Kirjalikul suhtlusel, kui nime ja tausta ei teaks, ei oskaks tema rahvust kuidagi oletada.

Olgu öeldud, et Dmitri ei ole pärit kakskeelsest perekonnast ning tema emakeel on vene keel. Tema vanematekodus kõneldi ja kõneldakse tänaseni vene keelt. Dmitri ei käinud ka eesti lasteaias ega eesti koolis.

Mu ema töötas vaat et paarkümmend aastat avalikus teenistuses, kus mõistagi kõneldi valdavalt eesti keeles. Kuid pigem usun, et minu eesti keele alusteadmised pärinevad gümnaasiumiastme väga healt eesti keele õpetajalt,” alustab Dmitri, kes lisaks õpetajaametile kahes gümnaasiumis on Tallinna huvikeskuse Kullo kooristuudio Raduga kultuuritöö organisaator.

Osalesime gümnaasiumi ajal oma kooriga Raduga laulupeol ning see suurendas minu huvi ja armastust eesti keele vastu,” lisab ta. Dmitri on Eestis ka küllaltki palju ringi rännanud – tema vanaema elab Tartumaal. „See kõik mõjutas,” jätkab ta arutelu. „Ent suurima kaaluga oli ikka ülikooliaeg,” tõdeb ta.

Edasi loe artiklit siit:

http://opleht.ee/2018/02/robka-uhendab-vene-kogukonda-eestiga/