Tammsaare ja me too

Tammsaare ja„Me Too“-maailm

30. jaanuaril 2018 saanuks Anton Hansen Tammsaare 140-aastaseks. Suurvaim, kelle mõtted on mõjutanud nii tema enese kaasaegseid kui kõiki tänaseid kirjaoskajai ilmselt enam, kui aimata oskame. Ent olete te mõelnud, kuidas käituks või mida mõtleks Tammsaare tänases, „me too“-maailmas?

Kõik meie ümber on pidevas muutumises: ajad muutuvad, põlvkonnad vahetuvad, kultuur ja väärtused ning normid samuti. Kõik on suhteline ning alati on taustsüsteem see, mis määrab ära konteksti ning annab kätte võtme asjade mõistmiseks. Tõde ja õigus on alati kusagil vahepeal.

Ei tea, kas see tuleb liialt heast ja mugavast elust või on inimkonnaga tõesti midagi pöördumatult muutumas, olen endamisi mõelnud, kui kuulen siin-seal taas pinnale ujuvaid arutelusid ning tolmukeerutusi nüüdsel „ahistamisajastul“. Ma ei poolda mitte ühelgi moel mingisugust vägivalda, ei vaimset ega füüsilist, kaugel sellest! Ent mulle näib, et selle kõigega on keeratud vint ikka korralikult üle ning maailm on üksmeelselt ja marsisammul liikumas hullumeelsuse piirini.

Loe artiklit edasi siit:

http://www.harjuelu.ee/2018/02/16652/tammsaare-jame-maailm/